Toimus Narva-Jõesuu SURF RUN 2016

Toimus Narva-Jõesuu SURF RUN 2016

Eelmise aasta võitja Andriana Tšupova tuli kõige kiiremaks naiseks ekstreemses jooksus SURF RUN 2016.

3. juulil Narva-Jõesuu rannas korraldas Motus spordiklubi koos ManitoQ surfikooliga ja Narva-Jõesuu linnavalitsusega surfilaudadega jooksu. Kolmas aasta järjest võtab suveüritusest  osa järjest rohkem inimesi, kellele meeldib võidelda lainetega, tuulega ja panna ennast proovile uues spordialas.  Sellel aastal osales 101 inimest – 34 täiskasvanut ja 67 last.

Programm oli väga mitmekülgne: esmaabi ja merepääste koolitus, mille viis läbi Narva-Jõesuu SAR, energiline zumba treening külalistreenerilt Tallinnast- Mariann Kilg ja lastejooksud.

Põhistart surfilaudadega SUP oli antud vaikse ilmaga. Esimesena läksid vee peale mehed, kokku oli neid 16. Finaali pääsesid parimad: Jaanus Välja, Sergei Rodin, Jan Golõnski, Roman Dmitrijev, Jevgeni Dernovoi ja Vladimir Latin.

Ajal, millal startisid naised tõusid lained ja tugevnes tuul, mis lisas ekstreemi ja hasarti meie nõrgema soo esindajatele. 18 naist võitlesid esikoha eest.  Finaali pääsesid  Anfisa Noskova (kõige noorem osaleja), Darja Latina, Sofia Elias, Andriana Tšupova, Natalja Garankina ja Aleksandra Romanova.

Finaal toimus juba koos tugeva vihma ja tuulega. Vaatamata korraldajate muretsemisele, avaldasid kõik soovi osaleda finaalis. Meeste finaalis oli tugev võitlus Jevgeni Dernovoi ja Vladimir Latini vahel, kuid Jevgeni ületas finišijoone esimesena. Kolmas oli Roman Dmitrijev. Naiste finaalis saavutas esikoha eelmise aasta võitja- Andriana Tšupova, kes võitles tugevalt  oma tiitli kaitsmise eest. Teisena finišeeris Natalja Garankina ja kolmas oli Sofia Elias.

Vaatamata tormihoiatusele, oli üritus osalejate jaoks ohutu, sest merel julgestasid Narva-Jõesuu kordoni piirivalvurid kaatriga.

Võitjad olid autasustatud suurepäraste suviste auhindadega: Meresuu spa- kompleksi kinkekaardid, Coco Active  ja Australian Gold kinkekomplektid, Myfitnessi auhinnad. Finišis sai iga osaleja Red Bull energiajoogi.

Meid toetasid: Narva-Jõesuu linnavalitsus, Noorus Spa hotel, Meresuu Spa hotel, Australian Gold, ETV+, ManitoQ Surf School, MyFitness Narva, Red Bull, Narva Energiajooks, trükikoda Koit, infosponsor SETI.ee, infoportaal www.Tema.ee , Coco Active, Нарвская газета, Narva-Jõesuu SAR, Politsei- ja Piirivalveamet.

Lisainfo ja pildid