Narva Rahvamatk

Narva Rahvamatk

Rahvamatk “Avasta oma kodukohta” toimub 30. augustil 2020 marsruudil Riigiküla- Narva raekoja plats. Osalemine on tasuta, osalejate arv on piiratud (ca 100 inimest). Registreerimine on kohustuslik.

Päevakava:

10:00  osalejad kogunevad Narva Raekoda ees ning bussidega minnakse Riigikülasse.

11:00 algab matk Riigikülast, kus osalejaid jagatakse gruppidesse, antakse juhiseid ja marsruudi kaardid kätte. Iga grupiga kaasa läheb giid ja Kaitseliitlased, kes tutvustavad matkajatele piirkonda eesti keeles.

13:00-14:00 grupid jõuavad Narva Raekoja juurde, kus osalejaid ootab väliköök juba valmis tehtud toiduga. Iga osaleja saab rahvamatka meene mälestuseks.

14:00-15:00 lõuna, meened ja kingitused, viktoriin.

Marsruut ja objektid on kaardil siin: https://bit.ly/3a7Th0r

Registreerimine: https://forms.gle/3PhS8shdhs22TFjv8

Matkale minnes tuleb riietuda vastavalt ilmale. Vanus ega eesti keele oskuse tase ei ole olulised.

Marsruudil on ajalooliselt tähtsad objektid, mille juures grupid peatuvad ja giidid räägivad ajaloolisi lugusid ja fakte nende kohta. Objektid ja ajaloolised vaatamisväärtused on järgmised: Vabadussõja monument, Laidoneri liinid, saksa sõjaväe punkrid (Riigikülas), II Maailmasõja mälestusmärk „Tank“, Põhjasõja monument, Sõjakalmistu ja Garnisoni kalmistu.

Üritus toimub koostöös Integratsiooni Sihtasutusega Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavateks tegevusteks toetuse andmise tingimused“ alategevuse „Lõimumisalased koostöötegevused“ raames.

Lisainfo ja küsimused: Anton Pratkunas, 55977055, antonpratkunas@gmail.com

Facebook